İSTATİSTİKLER

40 kategori altında, toplam 942 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 616534420 defa okunmuş ve 2231 yorum yazılmıştır.

KİŞİYE ÖZEL BİRE BİR MBA & MASTER ETKİNLİĞİ

Avustralya Üniversitelerinde MBA Eğitimi

Kategori Kategori: MBA Rehberi | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 636681 Okunma | Yazar Yazan: admin | 01 Ekim 2007 23:40:57

Avustralya'da MBA eğitimi yapanları motive eden iki temel neden şunlardır;

Avustralya’da MBA eğitimi yapanları motive eden iki temel neden şunlardır;

- Avustralya üniversiteleri dünya genelinde kabul gören uluslararası bir içeriğe sahip MBA programları sunmaktadır.

- Avustralya yabancı öğrencilere part-time çalışma hakkı vermekte ve üniversite ücretleri çok ekonomik tutulmaktadır.

Avustralya eğitim sistemi İngiltere’den alınmıştır ve bu nedenle oldukça köklü
bir üniversite sistemi oluşturulmuştur. Avustralya üniversiteleri günümüzde uluslararası Kabul gören ve yüksek standartlarda eğitim veren araştırma üniversiteleridir.

Avustralya Üniversitelerinde MBA programı 16 –24 ay arası devam eder. Üniversitelerde çok sayıda yabancı öğrenci bulunmaktadır. Özellikle Avrupa, Kuzey Amerika, Asya ve Afrika ülkelerinde yaklaşık 30 milletten öğrenci üniversitelerde MBA yapmaktadır.

Avustralya’nın en gözde MBA okulları şunlardır; University of Sydney, University of New South Wales, La Trobe University, The University of Adelaide, Deakin University, The University of Queensland, The University of Tasmania The University of Western Australia, the University of Wollongong.

Avustralya’da MBA yapmanın diğer avantajları ise:

Avustralya çoğrafik, politik, kültürel ve iş yaşamı olarak Asya ve Pasifik arasında köprü vazifesi görmektedir. Bu nedenle Avustralya’da MBA yapan bir öğrenci hem Asya iş kültürünü hem de Batı Ülkeleri iş kültürünü öğrenecektir.

Avustralya’da MBA programları oldukça ekonomiktir. Yıllık 12,000 AUD ortalama okul ücretleri için ödenirken yaklaşık 7-8,000 AUD ise yaşam maliyetleri için ödenir. Avustralya’da part-time yasal çalışma izni olduğu için özellikle Sydney ve Melbourne şehirlerinde MBA yapan öğrenciler farklı öğrenci işlerinde çalışarak yaşam malyetlerini karşılabilirler.

Avustralya dünyanın çevre açısından en temiz ülkesidir. Ayrıca, yumuşak bir iklime ve muhteşem doğal güzelliklere sahip olması pek çok yabancı öğrenci için tercih edilmesine neden olur.

Yeni Zelanda Üniversitelerinde MBA programları ise Avustralya tarzına yakındır. Özellikle University of Canterbury, University of Otago, University of Waikato, University of Victoria MBA okulları tercih edilen programlardır.
 
 Daha detaylı bilgi için  FORM DOLDURUNUZ

 

 | Puan: 10 / 3 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Arama ARAMA


Anketi Doldur, Hediye Tatil Kazan