İSTATİSTİKLER

40 kategori altında, toplam 942 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 693672117 defa okunmuş ve 2231 yorum yazılmıştır.

KİŞİYE ÖZEL BİRE BİR MBA & MASTER ETKİNLİĞİ

Yoksul gençlere bedava dersane

Kategori Kategori: Dersane - LES | Yorumlar 1 Yorum | Okunma 687605 Okunma | Yazar Yazan: admin | 07 Ağustos 2008 14:59:53

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sözen'in hazırladığı tasarıya göre yoksul ve engelli öğrencilere dershane olanağı getiriliyor. Ayrıca her okulda ibadet imkanı olacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Edibe Sözen tarafından hazırlanan Gençlik Kanunu, "Yoksulum dershaneye gidemiyorum" diyen öğrencilere ücretsiz dershane olanağı sağlıyor. Sözen, bir yıldır Alman modelini araştırdığını ve böyle bir yasa taslağı hazırladığını söyledi. Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'na sunulan ve Ekim ayında TBMM'de ele alınması beklenen Gençlik Kanunu yasa taslağı şöyle:ÖZEL DERSHANELER: Özel okul işletmelerinin, her sınıfta not ortalaması en yüksek 3 öğrencisi için parasız kontenjan ayırması ve bunları ücretsiz olarak okutması zorunludur. Özel dershaneler ve etüt merkezleri, Orta Öğretim Kurumları Giriş Sınavı ve Yüksek Öğretim Kurumları Seçme ve Yerleştirme Sınavına hazırlanmak için, dershaneye gitmesi maddi imkansızlıkları sebebiyle mümkün olmayan öğrencileri ücretsiz olarak eğitmek zorundadır. Bu öğrencilerin sayıca toplamı, bir dershanenin toplam öğrenci kontenjanının % 20'sidir. Dershaneler bu oranı tamamlayacak kadar, maddi durumu yetersiz öğrenci kabul etmek zorundadır.


ENGELLİLER: Devlet engelliler için ücretsiz, yeterli öğretim kurumları kurmak zorundadır.


KİMSESİZLERİN EĞİTİMİ: Anne ve babası hayatta olmayıp, başkaca bir akrabası yanında uygun koşullarda eğitim görme imkanına sahip olmayanlar devlet tarafından, yatılı- burslu olarak okutulur.


İBADET İMKANI: Devlet, gençlerin sağlıklı ve dengeli gelişimleri için, her seviyedeki okulda, her dine mensup öğrenciler için ibadethane alanı kurmakla yükümlüdür.
 

(Sabah)

 

 | Puan: 9,2 / 16 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

sibel aktaş { 24 Kasım 2012 18:52:59 }
merhaba adım sibel acık lise okyom durumumuz yok dersaneye gitmek istiyom
Diğer Sayfalar: 1.

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Arama ARAMA


Anketi Doldur, Hediye Tatil Kazan