İSTATİSTİKLER

40 kategori altında, toplam 942 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 675275807 defa okunmuş ve 2231 yorum yazılmıştır.

KİŞİYE ÖZEL BİRE BİR MBA & MASTER ETKİNLİĞİ

Hem Fakültede Oku Hem Çalış

Kategori Kategori: Öğrencilere İŞ | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 686469 Okunma | Yazar Yazan: admin | 05 Eylül 2008 15:39:36

Çukurova Üniversitesi öğrencilerine part-time iş vererek destek de oluyor. Üniversite, geçen eğitim döneminde 450 olan iş verdiği öğrenci sayısını bu yıl ilk etapta 500'e çıkaracak. ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu, bu yıl 8 bin 358 yeni kayıtla öğrenci sayısı 40 bine ulaşacak üniversitede, öğrencilerine iyi bir eğitimin yanı sıra iş imkanı da sunduklarını söyledi.

Bürolar, sosyal tesisler, yemekhane, havuz gibi bölümlerde üniversite dışından personel çalıştırmak yerine üniversite öğrencilerini tercih ettiklerini anlatan Akınoğlu, öğrencilerin derslerinden arta kalan zamanlarda part-time olarak buralarda çalıştıklarını bildirdi. Rektör Akınoğlu, “Günde 4-5 saat çalışan bir öğrenci, ayda 200-250 YTL ücret alıyor. Bu ücret onlara adeta bir burs gibi oluyor.

Deneyim kazanmalarının yanı sıra ailelerine de yük olmaktan kurtuluyorlar. Çoğu öğrenci ailesinden para almadan öğrenimini sürdürüyor” dedi.
 
AİLENİN YÜKÜ AZALIYOR
 

Havuzda çalışan Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ikinci sınıf öğrencisi Ramazan Kulaz, işini zevkle yaptığını, Adana'da oturan ailesine hiç yük olmadığını söyledi. Kütüphanede çalışan sınıf öğretmenliği ikinci sınıf öğrencisi Kahramanmaraşlı Ayşe Yiğit ise nisan ayında başladığı işini severek yaptığını söyledi. Kütüphanede kendisi gibi 16 öğrencinin çalıştığını belirten Yiğit, “öğrenciler tarafından getirilen kitapların yerleştirilmesi, rafların temizliği gibi işleri yürütüyoruz” dedi.

 

 | Puan: 9,2 / 24 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Arama ARAMA


Anketi Doldur, Hediye Tatil Kazan