İSTATİSTİKLER

40 kategori altında, toplam 942 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 699287046 defa okunmuş ve 2231 yorum yazılmıştır.

KİŞİYE ÖZEL BİRE BİR MBA & MASTER ETKİNLİĞİ

Tercihinde yükselme kayıtları bitiyor

Kategori Kategori: Üniversite | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 348382 Okunma | Yazar Yazan: admin | 06 Eylül 2009 15:05:58

Fen, Anadolu, sosyal bilimler liseleri ve bazı meslek liselerine Ortaöğretim Yerleştirme Puanlarına (OYP) göre ''tercihinde yükselme'' sonuçlarına göre okullara kayıt süresi yarın sona erecek.

Tercihinde yükselme işlemi sonuçlarına göre okullara kayıt için 1 Eylül 2009 tarihinde başlayan süre yarın bitecek.

Kayıtlı olduğu okulu tercihinde yükselme işlemi sonucunda yeniden kazanan öğrenci, bu okula tekrar kayıt yaptırmayacak, kaydı sistem tarafından doğrudan yapılacak. Ancak, veli tercihinde yükselme için talepte bulunduktan sonra okuldan kayıtla ilgili öğrencinin evrakını aldıysa, tercihinde yükselme sonucunda yeniden aynı okulu kazanması durumunda yeni kayıt yaptırması gerekiyor.   

Kayıtlı olduğu okuldan farklı bir okula tercihinde yükselme işlemi sonucunda kayıt hakkı kazanan öğrencinin, en son kazandığı okula kayıt yaptırma zorunluluğu bulunuyor.   

Özel yetenek, mülakat/mülakat ve beden yeterliliği sınavıyla öğrenci alan okulların boş kontenjanları 5 Eylül 2009 tarihinde ilan edilecek.   

Tercihinde yükselme sonucuna göre Anadolu mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları, Anadolu Tarım Meslek liseleri, Tarım Meslek Liseleri, Adalet Meslek Liseleri, Anadolu Tapu ve Kadastro Meslek Lisesine yerleşen öğrencilerin kesin kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra bu okullarda açık kontenjan kalması veya tercih listeleri yayımlandıktan sonra kurum açılması durumunda OYP esas alınarak ön kayıt yoluyla öğrenci kabul edilebilecek.

 

 | Puan: 10 / 3 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Arama ARAMA


Anketi Doldur, Hediye Tatil Kazan