İSTATİSTİKLER

40 kategori altında, toplam 942 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 541309940 defa okunmuş ve 2231 yorum yazılmıştır.

KİŞİYE ÖZEL BİRE BİR MBA & MASTER ETKİNLİĞİ

TEV - Türk Eğitim Vakfı 2010 :2011 Burs başvuruları

Kategori Kategori: Vakıf Bursları | Yorumlar 117 Yorum | Okunma 6712520 Okunma | Yazar Yazan: admin | 17 Ağustos 2010 00:01:23

Tev Bursu - Türk Eğitim Vakfı her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversite ve yüksekokul öğrencilerine ihtiyaç bursu veriyor. Vakfın burs imkanlarından faydalanmak için maddi bakımdan burs yardımına ihtiyacınızın olması gerekiyor.

Burs Başvuru Koşulları

 
I- T.C. Vatandaşı olmak,
II- Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı olmak,
III-Maddi İmkandan Mahrum Olmak:
 

Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak, kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak ve başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret veya burs almamak, (Sadece harç kredisi ve öğrenim kredisi alınabilir.)

 
IV-Başarı Koşulları:
 

a) Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülte veya yüksekokula giriş puan sırasına göre önde olmak,

b) Ara sınıflar için: Başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 60) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak. (Not ortalaması uygun olduğu halde 3′ten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz.)

V) Karakteri ve milli duyguları bakımından sağlam ve güvenilir olmak.

Not: Vakıf üniversiteleri ile üniversitelerin ikinci öğretim, ekstern, Açık Öğretim, uzaktan öğretim programı ve lisans programlarının son sınıflarında okuyanlar, aynı aileden ikinci bir kişi burslarımızdan yararlanamaz.

 
BAŞVURU :

I- Burslara başvuru tarihi 1-31 Ekim’dir.
II- TEV Burs Başvuru Formu www.tev.org.tr adresimizden doldurulup, yazıcıdan çıktısı alınarak ek istenilen belgelerle birlikte öğretim kurumuna teslim edilecektir. (Formu öğretim kurumuna teslim etmeyen öğrenci başvuru yapmış sayılmaz. )

 
EKLENECEK BELGELER :

Adaylar, TEV’in web sayfasından temin edip tamamlayacakları “TEV Burs Başvuru Formu”na;
I- Yükseköğrenime yeni kayıt yaptıranlar; ÖSS Sonuç Belgesinin örneğini,
II- Ara sınıflarda öğrenim görenler; Öğrenim süresince aldıkları dersleri, notları, genel not ortalamasını gösteren öğretim kurumundan onaylı not dökümü belgesini (transkript).
III-Tüm Öğrenciler; TC Kimlik nolu nüfus cüzdanının fotokopisi, öğretim kurumundan alınmış onaylı öğrenci belgesi ile ailenin mali durumunu gösteren belgeleri (Maaş bordrosu, emekliler için emekli cüzdanı fotokopisi, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, geliri olmayanlar ise Sosyal Güvenlik Kurumundan aile reisi adına gelirsizlik belgesi ekleyerek Öğretim Kurumlarının ilgili birimlerine verirler.

 
SEÇİM :

Burs Komisyonları müracaatçılar arasından, yukarıda açıklanan adaylık şartlarına göre Türk Eğitim Vakfı’nca ayrılan burs sayısı kadar asil ve yedek aday seçerek, seçilen adayların belgelerini (Tüm Öğrenciler için; TEV Burs Başvuru Formu ile öğrenci belgesi, ailenin mali durumunu gösteren belgeleri, yeni kayıt olanlar için; ÖSS sonuç belgesinin örneği, ara sınıftakiler için; öğrenim süresince aldığı dersleri notları ve genel not ortalamasını gösteren not dökümü belgesi (transkript), tüm öğrenciler için; TEV Burs Başvuru Formu ile öğrenci belgesi, ailenin mali durumunu gösteren belgeler) komisyon üyelerince imzalanmış bir tutanak ekinde Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürlüğü’ne göndereceklerdir. Kesin sonuçlar TEV Genel Müdürlüğü’nce burs kazanan öğrencilere yazı ile duyurulacak, ayrıca TEV’in web sayfasından takip edilebilecektir.

 
BURSUN ÖDENMESİ:

Burs kazandığı kendisine duyurulan adaylara, gerekli belgeleri tamamlandıktan sonra öğretim yılı başından geçerli olarak, en geç bir ay içinde burs ödenmeye başlanır. Bir öğretim döneminde Ekim-Haziran arası (9 ay) burs ödenmektedir. Diğer aylarda ödeme yapılmamaktadır.

 
Kaynak: http://www.tev.org.tr/tr-tr/burslarimiz/yurtici/Sayfalar/Yuksekogretim.aspx

 

 | Puan: 8,8 / 134 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

esma { 11 Temmuz 2011 18:48:09 }
kafkas üniversitesinde okumaktaym okumaka sıkıntı çekiyorum burs talep ediyorum lütfen ilgilenin
esma { 11 Temmuz 2011 18:47:28 }
kafkas üniversitesinde okumaktaym okumaka sıkıntı çekiyorum burs talep ediyorum lütfen ilgilenin
faysal { 11 Temmuz 2011 10:23:47 }
lutfen bana burs verme konusunda yardımcı olun cok ıhtıyacım var burs almaya... en kısa zamanda bana donmenız dılegıyle ..
faysal { 11 Temmuz 2011 10:22:14 }
lutfen bana burs verme konusunda yardımcı olun cok ıhtıyacım var burs almaya...
abbas akbalık { 10 Temmuz 2011 21:05:42 }
belediyenin bursundandan faydalanmaya çok ihtiyacım var cvp bekliyon lütfen.
ayşegül { 07 Temmuz 2011 23:10:42 }
merhaba. Ben 19 Mayıs üniversitesinde Fen bilgisi öğretmenliği bölümü okuyorum. 4. sınıfa geçtim ve erasmus programı ile italya ya gitmeye hak kazandım. iki kardeşim var ve üni ye bu yıl onlar da başlayacak. Babamın asgari ücret ile bize yetişemeyeceğini düşünüyorum. Bursa ihtiyacım var lütfen bana yardım eder misiniz . Saygılarımla..
ömer karataş { 07 Temmuz 2011 00:53:28 }
merhaba ben niğde üniversitesi maden mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim maddi açıdan durumum iyi değil bu nedenle burs talep ediyorum
gökay { 04 Temmuz 2011 22:38:27 }
üniversiteye gectım bu sene ama maddı yonden sıkıntı cekıyoruz universite okumak ıstıyorum tek engel maddi durumum Derslerim iyi ama maddi durumum iyi değil.bu sebeple burs talep ediyorum.
ipek ün { 03 Temmuz 2011 13:31:58 }
MARMARA ÜNİVERSİTESİNDE OKUYORUM KİTAP İHTİYAÇLARINA GÜCÜMÜZ YETMİYOR O YÜZDEN BURS TALEP EDİYORUM İLGİLENİRSENİZ SEVİNİRİM
mustafa cenap habergetiren { 03 Temmuz 2011 10:53:02 }
Harran üniversitesi ikinci öğretim kimya bölümünde okuyorum.Harcı ödeyecek durumum yok .Okulumu bırakamak istemiyorum.Bana yardımcı olun.
semra konateke { 29 Haziran 2011 15:08:41 }
merhaba ben fırat üniversitesinde okuyorum bu yıl 3. sınıfa geçtim derslerim çok iyi not ortalamam 3.48 ancak maddi sıkıntı çekiyorum kayseriliyim hiç bir vakıf veya dernek ten burs talep etmedim sadece tev bursu almak istiyorum iyi günler
Müzdelife Zehra Toprak { 16 Haziran 2011 18:25:56 }
merhaba;
          Ben Malatya İnönü İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisiyim.Derslerim iyi ama maddi durumum iyi değil.bu sebeple burs talep ediyorum.
Diğer Sayfalar: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Arama ARAMA


Anketi Doldur, Hediye Tatil Kazan