İSTATİSTİKLER

40 kategori altında, toplam 942 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 727342263 defa okunmuş ve 2231 yorum yazılmıştır.

KİŞİYE ÖZEL BİRE BİR MBA & MASTER ETKİNLİĞİ

Erdoğan: Öğrenciye Hayran Oldum

Kategori Kategori: Üniversite | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 535434 Okunma | Yazar Yazan: admin | 06 Ekim 2010 15:28:18

Üniversitenin akademik açılış törenine katılan Erdoğan, öğrenciler adına söz alan Cenk Arslan'ın konuşmasına hayran kaldı.

Başbakan Erdoğan, İstanbul Şehir Üniversitesi 2010-2011 akademik yılı töreninde konuştu
 

 

İstanbul Şehir Üniversitesi 2010-2011 Akademik yılı dün düzenlenen törenle açıldı. Altunizade Kampüsü'ndeki törene Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve diğer yetkililer katıldı. Öğrenciler adına bir konuşma yapan 1. sınıf öğrencisi Cenk Arslan dinleyenlerden büyük alkış aldı. Aslan yaptığı konuşmada “Facebook'tan açılışta konuşma yapmak isteyen öğrenci duyurusu yapıldığında 'Yapabilirim' dedim. Ancak hem Cumhurbaşkanı hem Başbakan ve hem de Dışişleri Bakanı'nın karşısında konuşma yapacağım aklıma gelmedi. Broşürde 'Şehir üniversitesi fırsatlarla doludur' deniyordu ancak Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan ve Sayın Dışişleri Bakanı'na aynı anda hitap etme fırsatının bu kadar çabuk karşıma çıkacağını tahmin etmemiştim” dedi. Cenk Arslan'ın Youtube eleştirisi de alkışla karşıladı. Arslan'ın “Daha önceki üniversite açılış konuşmalarına bakmak istedim. Ancak Youtube'a giremedim” demesi gülüşmeler ve alkışlarla karşılandı.

 

Cumhurbaşkanı Gül konuşmasında “Türkiye çok değişiyor, bütün müesseseleri değişiyor. Türkiye'nin kendisi değişiyor. Bu değişim içerisinde geride kalan üniversitelerimiz de silkindiler ve esas asli görevlerinin; bilim üretmek, teknoloji üretmek, en iyi eğitimi öğrencilere vermek olduğunun farkına vardılar ve şimdi yarış içerisine girdiler” dedi. Erdoğan da “Bizim aktif dış politikamızı, çok yönlü, çok boyutlu dış politikamızı anlamakta zorlananlar, esasen bizim tarihimizi, bizim kültürümüzü, bizim medeniyet kodlarımızı görmeyenler, anlamayanlardır. Türkiye uzun yıllar boyunca enerjisini gereksiz münakaşalarla, sanal gündemlerle heba etti. Üniversitelerimizi ideolojik baskılardan, gereksiz tartışmalardan uzak tutmanın mücadelesi içindeyiz. Sabırlıyız ve bunu da başaracağız” diye konuştu.
 


 
İstanbul Şehir Üniversitesi, Davutoğlu'nun eski başkanı olduğu Bilim ve Sanat Vakfı tarafından 2008'de kuruldu. Öğrencilerinin yüzde 82'sini burslu olarak kabul eden üniversite 4 fakülte, 10 bölüm, 100 kişilik akademik kadrosu eğitim veriyor.

"ÖĞRENCİYE HAYRAN OLDUM BEN DE KRAVATIMI ÇIKARACAKTIM"


Öğrencilik dönemlerinde yaşanan olaylardan dolayı okula gitmekte zorlandıklarını belirten Erdoğan "O dönemin en değerli hocaları, baskılar nedeniyle üniversitelerini, hatta ülkeyi terk etmek zorunda kalıyordu. Bugün çok geniş özgürlük zeminine, çok değerli bilim adamlarına sahibiz" dedi. Öğrenciler adına konuşma yapan Cenk Arslan'ın konuşmasından da övgüyle bahseden Erdoğan "Özgüven içinde gencimizi takdir ediyorum. Özgüvenine hayran oldum. İnşallah başarıları devam eder. O kadar özgüven ki ben de kravatımı ceketimi çıkartacaktım" dedi.

 

 

 | Puan: 10 / 1 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Arama ARAMA


Anketi Doldur, Hediye Tatil Kazan