İSTATİSTİKLER

40 kategori altında, toplam 942 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 739224720 defa okunmuş ve 2231 yorum yazılmıştır.

KİŞİYE ÖZEL BİRE BİR MBA & MASTER ETKİNLİĞİ

TEV Yurtdışı Eğitim Burs Başvuruları

Kategori Kategori: Yurtdışı Burslar | Yorumlar 1 Yorum | Okunma 941896 Okunma | Yazar Yazan: admin | 20 Ocak 2011 11:37:57

TÜRK EĞİTİM VAKFI 2011-2012 ÖĞRETİM YILINDA YURT DIŞINDA YÜKSEK LİSANS (Masters Degree) ÖĞRENİMİ İÇİN BURSLAR VERECEKTİR

TÜRK EĞİTİM VAKFI

2011–2012 ÖĞRETİM YILINDA YURT DIŞINDA

YÜKSEK LİSANS (Master’s Degree) ÖĞRENİMİ İÇİN BURSLAR VERECEKTİR

www.tev.org.tr

 

Adayların, dosyalarını belirtilen tarihe kadar eksiksiz hazırlayıp TEV’e iletmesi zorunludur.  

Her madde için TEV’e son dosya verme tarihi her maddenin sonunda verilmiştir. 

DOĞRU ve EKSİKSİZ MÜRACAAT İÇİN;

1)       Öncelikle ilan metninin sonuna kadar dikkatlice okunması,

2)       Hangi madde için müracaat edilecekse o maddenin devamında ve ekinde bulunan belgelerin her birinin çıktısının alınması ve dikkatlice sonuna kadar okunması,

3)       Müşterek burs verdiğimiz kurumların formlarının da eksiksiz doldurulması,

4)       Yalnızca açıklama yazımızda belirtilen belgelerin dosyalanması ve hazırlanması,

5)       Başvuru ve dosya teslim tarihlerine dikkat edilmesi,

6)       Belirtilen şartlar kesindir bu nedenle şartlara haiz olmayanların adaylıkları kabul edilmez.

7)       Belgeler sıralı şekilde telli plastik dosyaya düzenli delinip takılmalıdır. Ayrıca plastik folyolara koymamaya dikkat ediniz.

 

A) YÜKSEK LİSANS BURSLARI: 

1)   a) A.B.D. ve Batı Avrupa ülkelerinde; Bilgisayar, Biyomedikal, Enformasyon Teknolojileri ve İletişim Mühendisliği, (İlgili alanlarda öğrenim görenler) Moleküller Biyoloji, Genetik ve Kök Hücre (İlgili alanlarında öğrenim görenler), İşletme Yönetimi (MBA) (İşletme, İktisat ve Mühendislik bölümlerinden mezunlar, en az 2 yıl iş tecrübesi olanlar.), Hukuk, Mimarlık, (Alanlarında öğrenim görenler), Yenilenebilir Enerji Kaynakları (Elektrik, Endüstri, Makine, Kimya ve Fizik Mühendisliği öğrenimi görenler), Bitkisel Biyoçeşitlilik - Ekosistem Korunması (Biyoloji, Ziraat ve Orman Mühendisliği ile ilgili alanlarda öğrenim görenler), 

b) A.B.D’de; TEV-TAT Konserve A.Ş. Burs Fonundan, Ziraat Mühendisliği (Ziraat ve Gıda Mühendisliği öğrenimi görenler, yalnız University of California Davis’te), (a ve b maddeleri için TEV’e son dosya teslim tarihi 17 Aralık 2010)

 c) İtalya’da; TEV-FIAT Burs Fonundan, Makine, Endüstri, Elektrik, Elektronik, Uçak ve İşletme Mühendisliği alanında öğrenim görenler, (TEV’e son dosya teslim tarihi 31 Ocak 2011)

Başvuru Belgelerine ulaşmak için tıklayınız.

 

2) Almanya’da; TEV ile Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) müşterek burslusu olarak; Mühendislik Bilimi (Tüm Mühendislikler), Bilgisayar Bilimi ve Matematik, Doğa Bilimi, Ziraat ve Orman, Çevre Bilimi, Bölgesel Planlama, Sanat ve Tasarım (Mimarlık), Tıp, Halk Sağlığı, Tıbbi Mühendislik, Ekonomi ve İşletme, Sosyal ve Kültürel Çalışmalar, Alman Dili ve Edebiyatı, Psikoloji, İşbirliğini Geliştirme, Avrupa Birliği Çalışmaları, (Programların dili Almanca veya İngilizcedir. Bazıları iki dilde birden olabilmektedir.) Avrupa veya Uluslararası Hukuk (Dili Almanca, Hukuk öğrenimi görenler) ile yukarıda belirtilen dallarda öğrenim görenler, (Almanya’daki üniversiteler ve bölümler hakkında genel bilgilere ulaşmak için. http://www.daad.de/deuschland/studienangebote/06005.de.html.) (TEV’e son dosya teslim tarihi 30 Mart 2011)

Başvuru Belgelerine ulaşmak için tıklayınız.

 

3) Fransa’da; TEV-Fransa Büyükelçiliği yüksek Lisans öğrenimi için müşterek burs verecektir. Burslar tüm alanları kapsamaktadır. Öğrenim dili Fransızca veya İngilizcedir. Adaylar, Fransa’daki Üniversitelerin listesine www.campusfrance.org veya www.turquie.campusfrance.org den ulaşabilirler. (TEV’e son dosya teslim tarihi 31 Ocak 2011)

Başvuru Belgelerine ulaşmak için tıklayınız.

 

4) Danimarka’da; İngilizce eğitim veren Danimarka Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Sistemleri, Elektrik, Elektronik Haberleşme, Deniz ve Kıyı, Petrol, Rüzgar Enerjisi Mühendislikleri ile Biyoteknoloji dallarında öğrenim görenler, (TEV’e son dosya teslim tarihi 17 Aralık 2010) burslarımıza başvurabilirler.

Başvuru Belgelerine ulaşmak için tıklayınız.

 

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER:

 

a)       T.C. vatandaşı olmak ve 30 yaşından büyük olmamak. (1980 doğumlular başvurabilirler.)

b)       Türkiye sınırları içinde eğitim veren Fakülte veya Yüksekokulların son sınıflarında yukarıda belirtilen dallarda öğrenim görmek veya mezun olmak. (İşletme Yönetimi dalına sadece mezunlar ve en az 2 yıl iş tecrübesi olanlar aday olabilir.)

c)       Yüksek öğrenim süresince alınan genel not ortalaması 4’lük sistemde değerlendiriliyorsa en az 3, 100’lük sistemde değerlendiriliyorsa en az 75 olması ve sadece Türkiye’deki üniversitelerin I.Öğreniminde öğrenim görmek,

d)       Master programının gerektirdiği yabancı dili öğrenimini sürdürebilecek düzeyde bilmek.

e)       Bu öğrenimi ailenin gelir ve imkanları ile yapamayacak durumda olmak.

 

MÜRACAAT: Yukarıdaki ön koşulları taşıyanlar, başvuru formlarını ve tamamlayıcı bilgileri www.tev.org.tr deki ilanımızın ilgili maddelerin ekindeki dosyalardan alabilirler. Belgeleri TEV’den temin etmek isteyenler ise yalnızca öğrenim gördükleri Kurum/Bölüm/Dal ile seçtikleri Ülkeyi/Dalı ve açık posta adreslerini maddelere göre ilgili tarihe kadar alabilirler.

Adaylar, yukarıdaki maddeler için ayrı konuları içeren tamamlayıcı bilgiler metninde belirtilen belgeleri ve başvuru formlarını eksiksiz hazırlayarak dosyalarını en geç ilgili maddenin devamında belirtilen tarihe kadar TEV’e ulaştırmak zorundadır. Yalnızca bir madde ve bir alan için müracaat edilebilir. İlanımızdaki niteliklere uygun olmayanların müracaatları kabul edilmez.

 

ÖNEMLİ NOT: Üniversite ya da yüksek lisans öğrenimini kendi veya herhangi bir kuruluş hesabına yurt dışında yapanlarla, yurt dışında öğrenimlerine yeni başlayanların müracaatları kabul edilmez.

 

BAŞVURU VE DOSYA TESLİM ADRESİ:

Türk Eğitim Vakfı, Eğitim Müdürlüğü, Büyükdere Cad. No:111 Kat:8

34349/Gayrettepe/İSTANBUL                          Fax: 0212–272 62 17

E-posta adresimiz: yurtdisiburs@tev.org.tr

 

B) YURT DIŞI TIP BURSLARI:

 

Merhum Dr.ORHAN BİRMAN burs fonundan 2011 yılında Tıp Fakülteleri ve Eğitim Hastaneleri tarafından aday gösterilecek uzman tıp doktorlarına, A.B.D.’de ve Batı Avrupa’da araştırma çalışmaları için burs verilecektir. İlgilenenler, Kasım ve Aralık aylarında dekanlıklarından, başhekimliklerinden veya TEV’den bilgi alabilirler.

 

 | Puan: Henüz oy verilmedi / 0 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

Hüsamettin ASLAN { 05 Aralık 2012 14:42:41 }
Brezilya siyasi tarihini Tez konum olarak çalışıyorum.Brezilya saha araştırması ve literatür araştırması yapmak için kurumunuzdan burs talep etmekteyim.Bu konuda yardımınızı rica ederim.Saygılarımla-
Hüsamettin Aslan -
0535 961 91 07
Diğer Sayfalar: 1.

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Arama ARAMA


Anketi Doldur, Hediye Tatil Kazan