İSTATİSTİKLER

40 kategori altında, toplam 942 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 621976605 defa okunmuş ve 2231 yorum yazılmıştır.

KİŞİYE ÖZEL BİRE BİR MBA & MASTER ETKİNLİĞİ

ÖBBS Bu Yıl İlk Kez Uygulanacak

Kategori Kategori: Sınav Takvimi | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 391550 Okunma | Yazar Yazan: admin | 27 Mayıs 2011 11:11:35

Milli Eğitim Bakanlığı'nın temel eğitimde ulusal boyutta kalite kontrol ve durum belirlemek amacıyla yaptığı ''Öğrenci Başarılarının Belirlenmesi Sınavı'' (ÖBBS), bu yıl ilk kez yapılacak. ÖBBS Nedir ?

MEB, ÖBBS'yi temel eğitimde ulusal boyutta kalite kontrol ve durum belirlemek amacı ile ilköğretim 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf düzeylerinde Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler ve İngilizce alanlarında üçer yıllık periyotlarla yapıyor.

Daha önce klasik yöntemlerle yapılan sınavın bu yıl ilk kez ''web tabanlı'' olarak uygulaması İstanbul'da pilot olarak gerçekleştirilecek.

Uygulama ile ilgili İstanbul ilinden belirlenen ilköğretim okullarının 4. ve 7. sınıflarında öğrenim gören öğrencilere internet üzerinden Türkçe, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerinin yer aldığı başarı testleri uygulanacak. Bu şekilde öğrencilerin web ortamında bu derslerden başarı ve becerilerinin tespit edilmesi hedefleniyor.

Sınavın uygulaması yarın sona erecek. Sınava, İstanbul'dan 21 ilköğretim okulu katılıyor.

Yarışma veya sıralama sınavı olmayan bu sınav, MEB'in soru bankası sistemi üzerinden internet ortamında öğrencilerin bir kere kullanabileceği kullanıcı şifreleri ile gerçekleştirilecek.

 

 | Puan: 10 / 1 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Arama ARAMA


Anketi Doldur, Hediye Tatil Kazan