İSTATİSTİKLER

40 kategori altında, toplam 942 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 727342644 defa okunmuş ve 2231 yorum yazılmıştır.

KİŞİYE ÖZEL BİRE BİR MBA & MASTER ETKİNLİĞİ

LYS Soruları çalınacak iddiasına ÖSYM'den yanıt

Kategori Kategori: YGS ve LYS Haberleri | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 424288 Okunma | Yazar Yazan: admin | 17 Haziran 2011 16:00:04

ÖSYM, LYS sorularının çalınıp dağıtılacağı iddialarıyla ilgili olarak açıklama yaptı. Güvenlik önlemlerinin üst seviyede olduğunu belirtti.

ÖSYM, LYS sorularının çalınıp dağıtılacağı iddialarıyla ilgili olarak, ''Sınavlar öncesinde zaman zaman bu türden duyumlar alınmaktadır. ÖSYM, sınav güvenliğini en üst düzeyde tutmaya özen göstermektedir'' açıklamasında bulundu.

ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, bugün bir günlük gazetenin ana sayfasında büyük puntolarla yer alan haberin, 18-19 ve 25-26 Haziran 2011 günleri yapılacak olan 2011-LYS'lere katılacak adayları endişeye sürükleyebilecek nitelikte olduğu belirtildi.

Sınavlar öncesinde zaman zaman bu türden duyumların alındığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

''ÖSYM, sınav güvenliğini en üst düzeyde tutmaya özen göstermektedir. Tüm sınavlarda olduğu gibi bu sınavlarda da gerek kurum içinde, gerek matbaada, gerekse de sınav evrakının Türkiye'nin dört bir yanına eriştirilmesi esnasında, emniyet birimleri ile işbirliği içinde, en üst seviyede güvenlik tedbirleri alınmıştır. Adayların bu türden iddialara itibar etmeden, sükunet içinde sınavlara katılmaları ve sadece bilgileri ile geleceklerine yön verme gayreti içinde olmaları tavsiye edilir.''

Açıklamada, ÖSYM ayrıca 2011-LYS'lere katılacak tüm adaylara başarılar diledi.

 

 | Puan: 10 / 1 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Arama ARAMA


Anketi Doldur, Hediye Tatil Kazan