İSTATİSTİKLER

40 kategori altında, toplam 942 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 560726181 defa okunmuş ve 2231 yorum yazılmıştır.

KİŞİYE ÖZEL BİRE BİR MBA & MASTER ETKİNLİĞİ

Sigara içen öğrenciye burs yok

Kategori Kategori: Burs Haberleri | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 424673 Okunma | Yazar Yazan: admin | 29 Haziran 2009 14:57:59

Çanakkale'de, bir vakıf burs alan öğrencilerden sigara içenlerin bursunu kesecek.

Çanakkale’de, Hüseyin Akif Terzioğlu Şevkat Yuvası Vakfı’ndan burs alan öğrencilerden sigara içenlerin bursu kesilecek.

Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı ve Çanakkale Vali Yardımcısı Tahir Demir, 11 Şubat 2009 tarihinde aldıkları karar gereği, sigara içen burslu öğrencilerin belirlendiğini ve bu öğrencilere 1 Haziran tarihine kadar sigarayı bırakmaları konusunda uyarı yaptıklarını söyledi.

Demir, Vakfın üniversitede eğitim gören öğrencilere aylık 150, orta öğretimdeki öğrencilere 80, ilköğretim öğrencilerine ise 60 TL burs verdiğini ifade ederek, “Vakıf, 620 öğrenciye aylık toplam 80 bin TL burs vermektedir. Bursun yanında Vakfın merkez ve Biga ilçesindeki yurtlarında da 300 öğrenci barınmaktadır” dedi.

Burs alan ve sigara içen öğrencileri bu alışkanlıklarından vazgeçirmek, sağlıklı bir yaşama sahip olmalarını sağlamak için böyle bir karar aldıklarını dile getiren Demir, “sigara içen öğrenciler, 1 Haziran tarihine kadar sigara kullanıyorsa sigarayı bırakacak. Sigara alışkanlığı yoksa, Vakıftan temin edeceği dilekçe örneğini dolduracak, 3 arkadaşını tanık gösterip, sigara kullanmadığını beyan edecek. Bunu yapan öğrenciler, burslarını almayı sürdürecek. Diğer öğrencilerin bursları kesilecek” diye konuştu.

Vali Yardımcısı Tahir Demir ayrıca, Vakfın bundan sonra burs sağlamada sigara içmeyen öğrencilere öncelik tanıyacağını kaydetti.

 

 | Puan: 8,6 / 13 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Arama ARAMA


Anketi Doldur, Hediye Tatil Kazan