İSTATİSTİKLER

40 kategori altında, toplam 942 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 554346381 defa okunmuş ve 2231 yorum yazılmıştır.

KİŞİYE ÖZEL BİRE BİR MBA & MASTER ETKİNLİĞİ

2 bin kişiye karşılıksız 10 yıllık burs verecek

Kategori Kategori: Burs Haberleri | Yorumlar 23 Yorum | Okunma 2117042 Okunma | Yazar Yazan: admin | 20 Mayıs 2012 03:35:42

Yakın Doğu Üniversitesi 2 bin kişiye karşılıksız 10 yıllık burs verecek

İlk 2000’e Karşılıksız Burs... Yakın Doğu Üniversitesi’nden büyük imkan…

Yakın Doğu Üniversitesi Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda İlk 2000’e giren adayların Yakın Doğu Üniversitesi’ni tercih etmeleri ve yerleştirilmeleri halinde yüzde yüz ve karşılıksız eğitim bursu veriyor.

16 Fakültesi, 77 bölümüyle oldukça geniş bir tercih seçeneği sunan Yakın Doğu Üniversitesi, YGS’de puan türü ne olursa olsun ilk 2000 kişiye kapılarını karşılıksız açıyor.

Tercih sırasına bakılmaksızın verilecek eğitim bursu herhangi bir karşılığı içermiyor.

Yakın Doğu Üniversitesi 65 ülkeden 20 bini aşkın öğrencisi, 16 fakültesi, 77 lisans eğitimi veren bölümü, 2 koleji, 4 lisansüstü eğitim veren enstitüsü, yüzden fazla tam donanımlı laboratuvarı, nitelikli akademik ve idari personeli ile Kuzey Kıbrıs’ın en büyük ve en hızlı gelişen üniversitesidir.

Yakın Doğu Üniversitesi Avrupa Üniversiteler Birliği’nin (EUA), UNESCO’nun bünyesinde bulunan Uluslararası Üniversiteler Birliği’nin (IAU), İslam Dünyası Üniversiteleri Federasyonu’nun (FUIW), Uluslararası Mühendislik Eğitimi Birliği ve sağlık sistemindeki tıbbi yapılanma konusunda dünyaca kabul edilen kriterleri belirleyen Joint Commission International’ın tam üyesidir.

Yakın Doğu Üniversitesi Kuzey Kıbrıs’ta ilkleri gerçekleştiren bir üniversite olarak bünyesinde Kuzey Kıbrıs’ın ilk ve tek Tıp Fakültesi’ni, Diş Hekimliği Fakültesini, Eczacılık Fakültesini ve Doğu Akdeniz bölgesinin en gelişmiş tıp teknolojisiyle donatılmış en modern hastanesini bulundurmaktadır.

YDÜ’nün bünyesinde bulunan Denizcilik Fakültesi adada uluslararası standartlarda akredite edilerek kurulan ve eğitim ve araştırma gemisine sahip ilk Denizcilik Fakültesi’dir ve denizcilik konusunda öğrencilerini tam donanımlı olarak yetiştirmektedir.

Kuzey Kıbrıs’ın en büyük ve en kapsamlı, halka, öğrencilere ve akademisyenlere 24 saat hizmet veren kütüphanesi de YDÜ’de bulunmaktadır ve 600 binden fazla basılmış kaynak ile 110 milyondan fazla online kaynağa erişim sağlamakta ve günde ortalama 6-8 bin arası kişiye hizmet vermektedir.

Saniyede 17 trilyon işlem yapabilen ve dünyanın en güçlü yüz bilgisayarı arasında arasında olan Süper Bilgisayarlar YDÜ bünyesinde bulunan bir başka yüksek teknoloji harikasıdır. Süper Bilgisayarlardan dünyada sadece 28 üniversitede bulunmaktadır ve bu bilgisayarlar arasında YDÜ Süper Bilgisayarları kapasite bakımından en güçlü 13. bilgisayarlardır.

Yakın Doğu Üniversitesi farklı akademik konularda düzenli olarak uluslararası konferanslara ev sahipliği yapmakta ve dünyanın her yerinden konusunda uzman akademisyenleri ve bilim adamlarını kampüsünde buluşturmaktadır. Ayrıca, Kuzey Kıbrıs’ta düzenlenen konferansların ve kültür-sanat gösterilerinin büyük bir çoğunluğu Yakın Doğu Üniversitesi tesis ve kurumlarında gerçekleştirilmektedir.

Nitelikli ve kaliteli eğitimin yanısıra, doğal, kültürel, sportif ve sanatsal değerleri de toplum ve öğrencileriyle buluşturmayı hedefleri arasına alan Yakın Doğu Üniversitesi bünyesinde bu konularda aktif olarak faaliyet gösteren birçok kulüp ve kurum bulundurmaktadır. Bu kulüpler ve kurumlar düzenli olarak faaliyetlerde bulunmakta ve üniversite öğrencilerinin sportif ve sosyo-kültürel yaşamını zenginleştirmektedirler. Kuzey Kıbrıs’ın ilk olimpik yüzme havuzu da Yakın Doğu Üniversitesi bünyesindedir ve hem öğrencilerin ve personelin, hem de halkın kullanımına açıktır.

Kampüste bulunan öğrenci Yurtları dört, iki ve tek kişilik kullanıma göre düzenlenmiş, tümü internet destekli ve öğrencilerin günlük ihtiyaçlarına kusursuz cevap verecek şekilde oluşturulmuştur. Ayrıca YDÜ kampüsü içerisinde öğrenci ve öğretim görevlilerinin her türlü ihtiyacına cevap verecek kapasitede restorantlar, cafeler, ve alış-veriş merkezleri vardır. 150’yi aşkın otobüs ve minibüsle sabah 06:00 – akşam 22:00 saatleri arasında üniversitemizden Lefkoşa arterleri, ve Ercan Havalanı’na düzenli olarak otobüs seferleri yapılmakta ve öğrencilerin Ulaşım ihtiyacına cevap verilmektedir. Öğrenci gidiş-gelişlerinin yoğun olduğu dönemlerde Ercan Havaalanı ve Girne Turizm Limanı’na sürekli otobüs seferleri düzenlenmektedir.

YÖK ve YÖDAK kanunlarına göre öğrenci kabul eden üniversitemize kayıt-kabul işlemleri sadece üniversite kampüsünde değil, Türkiye ve diğer ülkelerdeki temsilcilikler aracılığıyla da yapılabilmektedir.

Kaynak: Yakın Doğu Üniversitesi

 

 | Puan: 7,8 / 4 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

hüseyin { 03 Kasım 2012 16:26:45 }
Ben hüseyin hatay iskendurun meslek yüksek okulu öğrencisiyim ailemizin sıkıntılarından dolayı geçinimimi zor sağlıyorum ve sizden yardım istiyorum lütfen gereğini arz ederim.
sayire { 30 Ekim 2012 10:42:03 }
salamu eleyküm benim adım sayire ben çin doğu türkistandan geldin .ben sakarya üniversitesi öğrencisiyim ben yabanci oldüğüm için hiç bir yeden bursa bulamadım .benim bu burs a çok ihtiyacim var . buyuzden sizlerin bana yardımcı olurmanızı rica ediyorum.
firdevs { 17 Ekim 2012 16:43:58 }
bursa ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim
hasan bayrak { 05 Ekim 2012 13:24:23 }
bursa cok ıhtıyacım var yoksa okuyamıyacagım ek tercıhten edebıyat bolumu kazandım ozel okul ve bılmıyordum ozel oldugunu napacagımıda bılmıyorum lutfen yardımcı olun
enver { 28 Eylül 2012 22:42:26 }
geçen sene van ercişte meydana gelen depremden dolayı çok mağdur durumdayım ne olur yardımcı olun.
dicle { 21 Eylül 2012 21:14:58 }
merhaba ben dicle bursa da oturuyorum okulum btso kız teknik meslek lisesi 10.sınıf öğrencisiyim lütfen allah rızası için bize yardım edin biz 2 kardeşiz annem babam çalışmıyor. küçüğüm 5 buçuk yaşında okula gtmeye başladı lütfen yardım edermisiniz ?
fatma manavracı { 21 Eylül 2012 16:29:17 }
merhaba ben fatma manavracı ankara üniversitesi ziraaat fakültesi öğreccisiyim bursa çok ihtiyacım var. bana lütfen yardımcı olun.Ailem çiftçi.zor imkanlarada okumaya çalışıyorum.
Rozina { 27 Mayıs 2012 03:47:12 }
Mrb ben yabanciyim Türkiye'de okuyorum Bursa çok ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim
Diğer Sayfalar: 1. 2.

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Arama ARAMA


Anketi Doldur, Hediye Tatil Kazan